לחנך בהצלחה ילדים עם הפרעת קשב

הם כל כך חמודים, אבל לפעמים מתנהגים בשובבות גדולה, אומרים שיש להם פוטנציאל עצום, אבל העצלנות משתלטת עליהם? הפתרון הטבעי להפרעת קשב וריכוז

  • הרב דן טיומקין
  • 6 שיעורים
  • 02:04 שעות
  • 500 ש"ח
השיעור יפתח בעוד ימים

קשב וריכוז... ADHD, הרבה מדברים על ההפרעה הזו, היא מאד באופנה, ויש שטוענים שמדי מרבים כיום לאבחן אותם, אבל האמת היא שיש רבים שבאמת סובלים מההפרעה הזאת, ויש להם נטיה להסתבך, אבל גם פוטנציאל עצום להצליח מאד ולנו כהורים, זה אתגר אמיתי לחנך אותם בהצלחה...

השם 'הפרעת קשב וריכוז' הוא שם מטעה: אין להם בעיה להתרכז כשהם רוצים, ההפרעה הזו היא אחרת לגמרי: עיקר הבעיה שלהם היא הקושי להחזיק באופן מאוזן את מנגנון הויסות העצמי. זה קשור ביכולת לדחות סיפוקים. פתיל קצר. אם זה לא מענין בהווה – הם לא שם. יש יותר מדי חלונות פתוחים במקביל בשולחן העבודה שבמוח שלהם, וזה גורם להם להתקשות לאזן את עצמם, ולהיות במצב בו החלק של הרצון העכשווי שולט, והחלק הטכני, הלוגיסטי, מה ש"צריך", נדחק הצידה, וגורם להם להיות פחות יציבים - ויותר אומללים.

הם לא עושים הצגות. הם פשוט חיים את עולם ההווה. זה לא שהם לא יודעים שיהיו השלכות. אבל בזמן אמת – זה מענין אותם כמו שאותנו מענין שינוי של אחוז בפנסיה. זה חשוב. זה ישפיע מאד בעתיד. ובכל זאת, בהווה, אנו כמעט ולא נותנים לזה משקלכך הם חיים. כאילו אין מחר. 'אסירים של ההווה'. אין להם פרופורציות או הֶקשֵר רחב, וזה פוגש אותם בחיכוכים חברתיים, בשובבות, בהתנהגות ילדותית ואימפולסיבית.

זו לקות קשה במיוחד, בגלל שהיא מתעתעת. הדבר הכי עקבי אצלה זה – חוסר העקביות שלה. לזמנים קצרים הם מצליחים. בביקורים אצל סבא וסבתא הם במיטבם. בשבוע הראשון ללימודים גם. אבל עם הזמן הם משתעממים.. והעולם שלנו לא בנוי לזה. מערכות החינוך בטח שלא. וזה יוצר אין סוף חיכוכים ועצבים.

חלק מהסיבה היא בגלל שהסביבה פשוט לא רואה ולא מבינה פה את הלקות האוביקטיבית שלהם. חוסר הזיהוי של הלקות גורמת לסביבה להלחיץ, לתבוע, לייחס להם [בטעות] זלזול או עצלנות, וזה מייצר אצלם דימוי עצמי שלילי נמוך, כי תסכול זה מה שהסביבה משדרת להם מבוקר עד ערב, וזה יוצר 'נבואה המגשימה את עצמה', עוד פחות רצון לנסות ולהוכיח, עוד סל כשלונות, וזה כבר פתח להרבה מרעין בישין: מיעוט חוויות הצלחה בתחום הלימודי והחברתי גורם לאורך זמן למרדנות, ליאוש, לחיפוש אלטרנטיבות, לסיכון.

זה באמת עיקר הענין. נטייתם לעסוק בבדיקת גבולות. כל גבול, אבל בעיקר גבולות משמעת. הם פשוט לא מקבלים כמובן מאליו את גבולות הגיזרה שלהם, אלא מאתגרים ללא הרף את המערכת, ובודקים את הסבלנות והנחישות של המערכת ונציגיה.

כאשר זה נפגש עם החיפוש לקיצורי דרך, מתקבלת תוצאה לא רק יצירתית ושובבה, אלא עם הרבה סיכון ללקיחת סיכונים או לקיצורי דרך שליליים כמו גניבות, או להתמכרויות שונות. הם הרבה יותר מועדים לזה. מחקרים מעידים על אחוזים ניכרים שמעורבים בהסתבכויות למיניהן, וזה חלק מהאתגר שלנו כהורים.

כדי למנוע מהנשמות המתוקות האלה לגרום לעוד ועוד נזקים, וכדי לעודד את היצירתיות והחן שלהם, הכנו סדנה מיוחדת שבה יש הדרכה עמוקה שתתן כלים, כלים לניהול עצמי נכון לילדים, וכח וסבלנות להורים להדריך בהתמדה באופן מעצים וחיובי.

לרכוש מודעות [מתוך מבט אמוני ותורני], וכלים יעילים לדימוי עצמי חיובי ולהצלחות מקדמות.

כמה ההשקעה שלך בסדנה המיוחדת הזאת?

לימים הקרובים, במקום 1,350 שקלים, תוכל לקבל את הסדנה עם הנחה משמעותית 

רק ב- 780 ש"ח בלבד

 

אז מה שנותר, זה רק ללחוץ על כפתור הרכישה, ולהתחיל ליישם את הכלים הנפלאים של הסדנה.

הבהרה חשובה: הסדנה הינה אינטרנטית בלבד. התמונות להמחשה בלבד.

 

עבור לרכישה

הרב דן טיומקין

הרב דן טיומקין (42), תושב ירושלים, מחבר הספר "בוסר המלאכים" העוסק בכלים מעשיים להורים לנוער מתבגר. מעביר סדנאות ביחד עם הרב אורי זוהר שליט"א בתחום זה, ובעל נסיון רב בהדרכת הורים ומורים לנערים, כאשר כל שיטות הסמכות לא עובדות, והילדים אבודים, מכורים לסמארטפונים ושאר מרעין בישין, מה ניתן לעשות כיצד לזכות בהם בחזרה ולהתחיל מהלך חיובי של בניה ואמון. 

הסידרה, המבוססת על הספר, זכתה להסכמות חמות מגדולי ישראל, שמעידים שהיא פשוט עובדת!

1. מבט אמוני לקשב וריכוז
2. הפרעת קשב וריכוז
3. ונפשו קשורה בנפשו
4. חוויות הצלחה - מודל הולנד!
5. עיגולים או ריבועים (וקצת על ריטלין)
6. הדד בן בדד - כלים מעשיים וסיכום

דרג את הקורס:

ממוצע 4 (115 מדרגים)

לחנך בהצלחה ילדים עם הפרעת קשב

₪500
אולי יעניין אותך גם
מנוחה פוקס

סודות החינוך

איך לבנות משמעת עצמית וסמכות הורית בקלות ובהנאה. שיטת מנוחה פוקס איך להצליח בחינוך הילדים

9 שיעורים
דקלה יוספברג

לדעת להיות אשה

לא יודעת מה לעשות עם הוויכוחים האינסופיים? שואלת את עצמך מה הסוד לזוגיות מאושרת? קורס מרתק לנשים בלבד!

7 שיעורים
אליהו שירי

קוד השפע והפרנסה

סדנה עוצמתית שתגלה לך איך לפתוח שערי שפע ופרנסה, ותתן לך כלים לצאת מהחובות אחת ולתמיד! מבוסס על רבותינו גדולי הדורות

11 שיעורים
מנוחה פוקס

"הוא לא ילד רע"

הילד מתחצף? פורץ את הגבולות בבית? מנוחה פוקס בפתרון המושלם לבעיות משמעת. איך ניתן להתמודד עם חוצפה והתנהגות לא נאותה של הילדים?

6 שיעורים
חוה שמילוביץ

מיגנוט שפע כלכלי

נמאס לך מצמצום וממינוס חונק? רוצה פרנסה בשפע? בוא לגלות איך למשוך שפע כלכלי לחייך, ולהתחיל לחיות ברווחה

10 שיעורים
רונית טימסית

ניהול כלכלת המשפחה

חובות? מינוס? זו תוצאה של ניהול לא נכון של כלכלת הבית. בואי ללמוד את הסודות שלניהול התקציב המשפחתי, ותיהני מרווחה כלכלית

9 שיעורים
אליהו שירי

הפנומן שבך

הסוד: איך להצליח באופן מוחלט? איך למגר חוסר ביטחון? מהי הדרך להתחבר למשאבים העוצמתיים שבנפש שלך? איך ליצור מצב רוח עוצמתי ותומך?

5 שיעורים
ד"ר רינה מורדו

"הדיאטה החכמה" בעזרת NLP

מנסה לרדת במשקל, ותמיד חוזרת, למשקל הקודם? הגיע הזמן שתכירי את תוכנית הדיאטה המיוחדת, שמשלבת את הכוחות תת המודע, יחד עם NLP, ותרדי במשקל אחת ולת

7 שיעורים
שרה בר אשר

"’לגדול בריא"

תמיד חלמת שהילדים שלך יאכלו אוכל בריא? שיפסיקו עם הג’אנק פוד והסוכרים שרק מזיקים לגוף? בואי ללמוד איך עושים את זה נכון

6 שיעורים
הילה ויצמן

סדנת כתיבה שיווקית

בעל/ת עסק? איך היו נראים החיים שלך אם יכולת לוותר על שיחות מכירה מתישות, ובכל זאת למכור פי שלושה? סדנא מיוחדת החושפת את סודות הכתיבה השיווקית!

12 שיעורים
רן ובר

"להיות בשמחה"

העצבות והעייפות מחלחלות? רן ובר בסדנה אינטרנטית, שתכניס שמחה לחייך, ותלמד אותך איך לראות חיובי, לחשוב חיובי וללכת לישון עם חיוך על הפנים

7 שיעורים
ד"ר עו"ד יניב זייד

אומנות השכנוע

בסדנת אומנות השכנוע תקבלו ארגז כלים מלא שינחה אתכם כיצד לשכנע אחרים, ליצור אמון, להציג, להרצות ולדבר מול קהל והכי חשוב, להצליח למכור

23 שיעורים
נועם ייני

סדנת Word

סדנת Word 2010 מיועדת לכל מי שמעוניין להתמקצע ולעשות שימוש יעיל יותר בתוכנה, טיפים טריקים וקיצורי דרך שיקלו עליך את העבודה עם וורד

71 שיעורים
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: