980 ש"ח לחצו לרכישה >>

איך לנהל את העסק נכון

בעל עסק? בוא לקבל כלים איך לנהל את העסק כך שיהפוך לרווחי ומשגשג. סדנת חובה לבעלי עסקים

  • משה אליאס
  • 10 שיעורים
  • 02:48 שעות
  • 980 ש"ח
השיעור יפתח בעוד ימים

בעל עסק?

נתון שפורסם לאחרונה צריך להדליק לך נורה אדומה גדולה: "על כל 10 עסקים שנפתחו בישראל בשנה האחרונה, 9 נסגרו...". העובדות מספרות שהרבה עסקים נסגרים כבר בשנה הראשונה, והרוב המוחלט לא מצליח לשרוד מעבר ל-5 שנים.

למה זה קורה?

בעלי עסקים מתמודדים עם מגוון בעיות באופן יום-יומי, כמו בעיות בתזרים מזומנים; חוסר יכולת תכנון כלכלי; קושי בשמירה על יציבות בגלל קשיי מימון ואשראי; התנהלות גרועה מול ספקים; חוסר בכח אדם; ואי התמודדות עם לחץ מסיבי.

אם זה לא מספיק, העסק גם אמור לממן משכורת לבעל העסק, ובגלל הקשיים בתזרים - פעמים רבות בעל העסק מוצא את עצמו מול קופה ריקה ואי יכולת לגבות את המשכורת של עצמו. לעיתים נוצר מצב, שבמקום שהעסק יהווה מקור הכנסה לבעל העסק, הוא הופך לנטל כלכלי מעיק המוביל לפשיטת רגל.

איך יוצאים מהבור?

הדרך להפוך עסק כושל ולא מרוויח, לעסק פורח ומשגשג, הינה על ידי הקפדה על 4 שלבים מרכזיים, שכל בעל עסק שרוצה להצליח חייב לבצע אותם, כאשר הכלל הרביעי הוא החשוב ביותר.

כלל ראשון: אוהבים את העסק – אדם שפותח עסק בתחום שהוא אינו מתחבר אליו, זהו מתכון ברור לכישלון. העסק, במיוחד בחודשים הראשונים שלו, זקוק לתשומת לב מלאה מבעל העסק, וכאשר אתה לא מתחבר ואוהב את העסק, מסתבר שמהר מאוד תשקול לסגור אותו, כי העבודה של ההקמה היא קשה ולא רואים תוצאות בהתחלה. לעומת זאת, אדם שפותח עסק בתחום שהוא מחובר אליו, יהיה מוכן להשקיע את כל מרצו וזמנו בעסק, מבלי להרגיש שעמום, כי הוא פשוט נהנה לעסוק בזה.

לדוגמה: אדם שאוהב רכבים, ופותח סוכנות למכירת רכב, יעניין אותו להשקיע בעבודה, לבדוק רכבים חדשים וכדומה, והוא יהנה בכל יום מחדש. לעומת זאת, מי שלא מחובר למכוניות ויפתח סוכנות כזאת, מהר מאוד יגלה שהעסק דורש המון עבודה, ולא יהיה לו כח להיכנס לפרטים הקטנים, מה שאומר - מתכון בטוח לכישלון. אז אם אתם בעלי עסקים, תנסו למצוא חיבור והנאה בעבודה.

כלל שני: מטרות - דמיין לעצמך ספינה שיוצאת להפליג בלב ים כאשר אין לה יעד מוגדר, לא היא תגיע? לשום מקום. הספינה תטבע בסופו של דבר בים הסוער. כך גם העסק שלך. אם לא תציב לו מטרה גדולה, לעולם לא תדע אם אתה בכיוון הנכון.

ישנם שני סוגי מטרות של עסקים: אחד הוא עסק למטרת הכנסה, והשני הוא עסק למטרת הצלחה. מה ההבדל? עסק למטרת הכנסה, מטרתו לייצר הכנסה מיידית לבעל העסק, כגון חנות בגדים או מוצרי חשמל. אם אתה רואה שאחרי מספר חודשים העסק לא עומד ביעד ההכנסה, ולא מכניס מספיק כסף, זה מאותת לך שאתה לא בכיוון, ושאתה צריך לבדוק מה לא עובד.

לעומת זאת, עסק למטרת הצלחה הוא עסק שמטרתו לבנות לעצמו מעמד ושם, כגון סטארטאפ שכרגע אינו מרוויח כסף, אלא בונה לעצמו הצלחה על מנת לבצע מכירה גדולה בעתיד. לכן חשוב להדגיש מה היעד שלך.

כלל שלישי: תוכנית עיסקית – אני לא מדבר על התוכנית העיסקית שאתה מגיש לבנק, אלא על תוכנית שבא אתה מתאר את הניהול שלך בעסק, מה המטרות שלך כבעל עסק. את התוכנית אתה צריך לעשות בטווח של כשלושה חודשים בכל פעם, כאשר אתה מחלק את המשימות הדרושות כדי להגיע ליעד עד לרמה של ביצוע המשימות היומיות. בכל יום אתה בודק מה המשימה שהכי תקדם אותך בעסק.

כלל רביעי - והחשוב ביותר: להגדיל את הידע בעסקים - לא מדובר על לימוד של תואר כזה או אחר, אלא על לימוד של כלים פרקטיים מבעלי מקצוע, על ידי השימוש בנסיון של יועצים מומחים. זה יכול להציל את העסק שלך.

בדיוק בשביל זה יצרנו סדנה מקצועית שמועברת על ידי היועץ העיסקי של ארגון "מסילה", מר משה אליאס, כאשר מאחוריו למעלה מ-20 שנות נסיון, והובלת מאות בעלי עסקים להצלחה משגשגת.

התוצאה?

זהב עסקי מזוקק של תוכן מעולה שכל בעל עסק חייב לדעת. גם אם העסק שלך כבר מצליח, בטוח שתמצא שם כלים וטיפים שיעזרו לך לשדרג את העסק עוד יותר.

הסדנה מקיפה את הנושאים המרכזיים החשובים לכל בעל עסק, והיא מלווה בדוגמאות מהשטח על סיפורים שהגיעו לארגון "מסילה". נשמע איך עסקים שהיו לפני קריסה ופשיטת רגל הצליחו בעזרת התהליך לצאת לדרך חדשה ורווחית.

בין הנושאים הנלמדים בסדנה:

אסטרטגיות להגדלת מכירות - מספר אסטרטגיות שיעזרו לך להגדיל את המכירות, וליצור לך רווחיות הרבה יותר גדולה בכל חודש.

כמו כן נלמד על כוחו של שיווק מפה לאוזן, ואיך להקים רשת סוכנים שתפרסם את העסק שלך, ותמשוך לקוחות משלמים.  גם נלמד על קבוצות נטוורקינג, ועל התרומה העצומה שלהם להגדלת המכירות.

כוחו של בעל העסק - הצלחת העסק תלויה בהכרת הכישורים והעוצמות של בעל העסק ושימוש בהן בפועל. בהרצאה נלמד למפות את החוזקות והחולשות שלנו, ולנתב אותן לשיפור העסק.

התמודדות מול בנקים - עבודה מול בנקים דורשת הכרת השפה והשיקולים של הבנקאי. בשיעור נלמד כלים לבניית תקשורת מקצועית מול הבנקאי, ודרכים להימנע מטעויות נפוצות. בנוסף נכיר את חוק האשראי החדש.

התמודדות מול ספקים - בעל עסק מתמודד מול ספקים שמספקים סחורה בכמויות, במחירים ובדגמים שלא ביקש. בנוסף ישנה בעיה קשה של גניבות סחורה. בשיעור נלמד כיצד לנהל את הספקים וכיצד למנוע גניבות ונזקים הפוגעים בעסק.

ניהול עובדים - איך מנהלים עובדים, ואיך גורמים לכך שעובד יתרום להצלחת העסק? בשיעור נלמד שיטות מקצועיות לניהול עובדים.

ניהול מכירות - המרכז של כל עסק הוא המכירות. בשיעור זה נלמד איך לנהל את תהליך המכירה בצורה נכונה, ואיך ליצור דפוס קבוע, שבאמצעותו העסק יצליח לסגור הרבה יותר מכירות.

נוהל גביית חובות מלקוחות - אחד מהגורמים המרכזיים לפשיטת רגל של עסקים, זה אי גביית חובות ותשלומים מלקוחות. בשיעור נלמד כיצד ליצור נוהל קבוע של גביית כספים, ואיך למנוע את נפילת העסק בגלל זה.

הפרדת העסק מהמשפחה - אחד מהאויבים של העסק הוא המשפחה! משפחה שמושכת יותר מדי כסף יכולה להרוג את העסק בקלות. בשיעור תקבלו כלים מעשיים ופשוטים להפרדת העסק מהמשפחה.

טיפים להגדלת הרווחיות - בסופו של דבר מה שהכי חשוב, זו השורה התחתונה. בשיעור נלמד כיצד להגדיל את הרווחיות של העסק.

 

אם תרצה לקבל את כל הכלים האלו מיועץ עסקי, תצטרך להיפרד מאלפי שקלים (לא מאמין? מוזמן להרים טלפון ולבדוק), והאמת היא שזה עדיין שווה, כי מספיק טיפ אחד של אסטרטגית הגדלת מכירות שתיישם, וכבר תחזיר לעצמך את כל ההשקעה בתוספת רווח.

לכן גם אם נמכור את הסדנה במחיר של 3,000 ₪ יהיה שווה לך להשקיע ולקחת אותה, כי בעל עסק חכם יודע שזו לא הוצאה, אלא השקעה, ממש כמו שאתה רוכש ציוד עסק כדי שתוכל למכור. כך יישום הסדנה הזאת יהפוך את העסק שלך למשגשג ורווחי.

אבל...

זה לא הסכום שאתה הולך לשלם היום,

וגם לא 2,500 ₪ ולא 2,000.

ואתה יודע מה? אפילו לא 1,500 ₪.

במבצע גדול ל-50 הרוכשים הראשונים, תוכל לקבל את סדנת העסקים המקצועית תמורת השקעה מזערית

של 980 ₪ בלבד!

מספיק שינוי קל בעסק שלך בזכות הסדנה, וכבר ההשקעה שלך תחזור אליך בגדול.

אז לא משנה איזה עסק יש לך, קטן או בינוני, ולא משנה באיזה מצב אתה נמצא. אתה חייב את הסדנה כדי לשפר את הרווחיות בעסק, ולהפוך לסיפור הצלחה של המשפחה והשכונה.

איך מקבלים את הסדנה:

1. לוחצים על כפתור רכישה

2. ממלאים את הפרטים ו... זהו. אתה בדרך לעסק משגשג ומרוויח.

בהצלחה!

 

עבור לרכישה

משה אליאס

משה ליווה מאות עסקים ב-20 השנים האחרונות. כמרצה בכיר באירגון מסילה, הוא זכה להקים עסקים מקריסה טוטאלית, לצמיחה כלכלית מזהירה.

עם השנים בנה משה אליאס, תוכנית מושלמת המתאימה לכל בעל עסק. התוכנית נוגעת בכל הפרטים שיש בעסק, החל משלבי ההקמה, דרך ניהול תזרים מזומנים, וניהול מלאי ועובדים.

עסק שמיישם את כל הכלים האלו זוכה לעלות על דרך המלך של ההצלחה.

1. אסטרטגיות להגדלת מכירות חלק א'
2. אסטרטגיות להגדלת מכירות חלק ב'
3. כוחו של בעל העסק
4. התמודדות מול בנקים
5. התמודדות מול ספקים
6. ניהול עובדים
7. ניהול מכירות
8. נוהל גביית חובות מלקוחות
9. הפרדת העסק מהמשפחה
10. בונוס - טיפים להגדלת הרווחיות

דרג את הקורס:

ממוצע 4 (113 מדרגים)

איך לנהל את העסק נכון

₪980
אולי יעניין אותך גם
מנוחה פוקס

סודות החינוך

איך לבנות משמעת עצמית וסמכות הורית בקלות ובהנאה. שיטת מנוחה פוקס איך להצליח בחינוך הילדים

9 שיעורים
דקלה יוספברג

לדעת להיות אשה

לא יודעת מה לעשות עם הוויכוחים האינסופיים? שואלת את עצמך מה הסוד לזוגיות מאושרת? קורס מרתק לנשים בלבד!

7 שיעורים
אליהו שירי

קוד השפע והפרנסה

סדנה עוצמתית שתגלה לך איך לפתוח שערי שפע ופרנסה, ותתן לך כלים לצאת מהחובות אחת ולתמיד! מבוסס על רבותינו גדולי הדורות

11 שיעורים
מנוחה פוקס

"הוא לא ילד רע"

הילד מתחצף? פורץ את הגבולות בבית? מנוחה פוקס בפתרון המושלם לבעיות משמעת. איך ניתן להתמודד עם חוצפה והתנהגות לא נאותה של הילדים?

6 שיעורים
חוה שמילוביץ

מיגנוט שפע כלכלי

נמאס לך מצמצום וממינוס חונק? רוצה פרנסה בשפע? בוא לגלות איך למשוך שפע כלכלי לחייך, ולהתחיל לחיות ברווחה

10 שיעורים
אליהו שירי

הפנומן שבך

הסוד: איך להצליח באופן מוחלט? איך למגר חוסר ביטחון? מהי הדרך להתחבר למשאבים העוצמתיים שבנפש שלך? איך ליצור מצב רוח עוצמתי ותומך?

5 שיעורים
ד"ר רינה מורדו

"הדיאטה החכמה" בעזרת NLP

מנסה לרדת במשקל, ותמיד חוזרת, למשקל הקודם? הגיע הזמן שתכירי את תוכנית הדיאטה המיוחדת, שמשלבת את הכוחות תת המודע, יחד עם NLP, ותרדי במשקל אחת ולת

7 שיעורים
שרה בר אשר

"’לגדול בריא"

תמיד חלמת שהילדים שלך יאכלו אוכל בריא? שיפסיקו עם הג’אנק פוד והסוכרים שרק מזיקים לגוף? בואי ללמוד איך עושים את זה נכון

6 שיעורים
רונית טימסית

ניהול כלכלת המשפחה

חובות? מינוס? זו תוצאה של ניהול לא נכון של כלכלת הבית. בואי ללמוד את הסודות שלניהול התקציב המשפחתי, ותיהני מרווחה כלכלית

9 שיעורים
הילה ויצמן

סדנת כתיבה שיווקית

בעל/ת עסק? איך היו נראים החיים שלך אם יכולת לוותר על שיחות מכירה מתישות, ובכל זאת למכור פי שלושה? סדנא מיוחדת החושפת את סודות הכתיבה השיווקית!

12 שיעורים
רן ובר

"להיות בשמחה"

העצבות והעייפות מחלחלות? רן ובר בסדנה אינטרנטית, שתכניס שמחה לחייך, ותלמד אותך איך לראות חיובי, לחשוב חיובי וללכת לישון עם חיוך על הפנים

7 שיעורים
ד"ר עו"ד יניב זייד

אומנות השכנוע

בסדנת אומנות השכנוע תקבלו ארגז כלים מלא שינחה אתכם כיצד לשכנע אחרים, ליצור אמון, להציג, להרצות ולדבר מול קהל והכי חשוב, להצליח למכור

23 שיעורים
נועם ייני

סדנת Word

סדנת Word 2010 מיועדת לכל מי שמעוניין להתמקצע ולעשות שימוש יעיל יותר בתוכנה, טיפים טריקים וקיצורי דרך שיקלו עליך את העבודה עם וורד

71 שיעורים
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: